שאלות ותשובות
הבית החכם הוא בעצם גם בית ירוק!
הוא מאפשר ניצול אופטימאלי של כל המשאבים בבית וחסכון משמעותי באנרגיה וכסף וזאת משום שרוב המערכות הירוקות שאנחנו מכירים הן מערכות טכנולוגיות מתקדמות ז”א מערכות שתתחברנה לחשמל וצריך לשלוט עליהן.
בקרים
המאפשרים זיהוי נוכחות בחדר וכיבוי אוטומטי של התאורה והמזגנים בהתאם לנוכחות בחדרים.
מיני תחנה מטאורולוגית
הממוקמת על גג הבית ואומדת את הטמפרטורה והלחות. בהתאם לכך ותוך התחשבות בטמפרטורה שמגיעה מהקירות ומהחלונות מווסתת המערכת את הטמפרטורה של המזגנים בבית ומאפשרת חסכון מכסימלי באנרגיה. המערכת יודעת גם לווסת את תנועת התריסים והצלונים בבית כך שבכל רגע נתון לפי זווית קרני השמש היא מספקת לבית מקסימום אור ומינימום חום של קרני שמש.
חיישני עצמת תאורה
אפשר לתכנת את המערכת בהתאם, כך שתנמיך או תגדיל את רמת התאורה בבית ובנוסף תשנה את מידת פתיחת התריסים.
חיישני נפח
המותקנים בחדרים ובמשרדים. ברבים מהבתים והמשרדים האור ממשיך לדלוק והמזגן ממשיך לעבוד גם כשאין אף אחד בחדר. החיישנים מזהים תנועה או חוסר תנועה ומורידים או מעלים את עצמת המזגן והאור בהתאם.
תכנון תרחישים
המערכות החכמות הינן מבוססות תרחישים והן מאפשרות לבנות תרחישים קבועים לדוגמא תרחיש שינה. באמצעות לחיצה אחת על מתג ליד המיטה כל החשמל הלא נחוץ כבה (מזגנים שאינם בחדרי השינה, טלוויזיות דלוקות בחדר הילדים, נורות דולקות וכו'.)
בקרי מתח חכמים
בקרים אשר יודעים לצמצם את המתח המגיע לנורות בבית כך שנקבל את התאורה האופטימאלית בצריכת חשמל מינימאלית (מערכות אלה יכולות לחסוך עד כ- 30% בצריכת החשמל לתאורה בבית!)
דימרים
חסכון נוסף של חשמל בבית יכול להתבצע ע”י התקנת דימרים שישלטו בכמות הוואטים שהנורה צורכת. הדבר מקטין את חשבון החשמל ומאריך את חיי הנורה.
אנו ביו-סמארט מאמינים בחשיבה שונה ובהענקת חווית נוחות והנאה ללקוחותינו ואנחנו עושים זאת על ידי שימוש במוצרים מעוצבים וידידותיים למשתמש ונוחים להפעלה.
ציוד המיתוג שאנו מציעים תואם לתקן הישראלי לחשמל חכם זהו התקן הפתוח היחידי בעולם המאפשר לישון טוב בלילה ללא תקלות ולאורך שנים, בתכנון חשמל קונבנציונאלי הלקוח נדרש להחליט מראש היכן ימוקמו המפסקים השונים ומה הם ימתגו, וזאת עוד לפני שהבניה מתחילה.
אך עם חשמל חכם התקני, אפשר להשאיר את כל האופציות פתוחות – אפילו לאחר סיום הבניה של הבית, כל דבר במערכת ניתן לשינוי או להרחבה בכל זמן – ללא הלכלוך וללא צורך בכבילה נוספת.
רצוי לתכן בשלבי הראשונים של הבית בכדי ...
המערכות נבחרות, נרכשות ומותקנות בשלב הבנייה ולכן צריך להיות מעורב כבר בשלב התכנון. ההתאמה נעשית לפי דרישות וצרכי הלקוח.
סוג המערכות שהלקוח מעוניין להפעיל?
כמה ואיזה גופי תאורה הוא מעוניין להפעיל יחד (מעגלים חשמליים)?
כמה תרחישים הלקוח מעוניין לתכנת?
במשרדים ניתן לחסוך עד כ- 30% מצריכת החשמל באמצעות מערכות חכמות כגון:
חיישני נפח ותנועה
עובדים יוצאים מהמשרד לפגישות ולא מכבים את האור והמזגן שלפעמים ממשיכים לפעול כל הלילה לחינם. כאן נכנסת לפעולה המערכת החכמה. החיישן מזהה שאין איש בחדר כבר חצי שעה והוא מכבה את האור ומעלה את טמפרטורת המזגן בכמה מעלות. כעבור שעה כשהעובד עדיין לא חזר, החיישן מכבה את המזגן כליל.
חיישני עצמת תאורה
במשרדים של 1000 מ”ר למשל יש כ- 500 גופי תאורה בתקרה. ניתן לממקם חיישנים של עצמת תאורה ליד החלונות ובמרכז החלל. בבוקר כשעצמת האור מבחוץ גבוהה ניתן לכבות או לעמעם רק את גופי התאורה של שולחנות העבודה הממוקמים ליד החלונות.
תכנות תסריטים
צרכן החשמל הגדול ביותר הן בבית והן במשרד הוא המזגן. במקרים רבים הוא דולק בעוצמה רבה מדי ובמקומות בהם אין צורך. במשרדים חכמים ובמשרדים בהם מותקן חשמל חכם ניתן לחסוך באנרגיה ע”י תכנון של השלטים לתרחישים שונים לדוגמא: תסריט ערב – כל האורות וכל המזגנים כבים